Czym jest kredyt konsolidacyjny

0 Comments

Czym jest kredyt konsolidacyjny

Powszechnie uważa się, że pożyczki skonsolidowane są odpowiednie dla osób, które wpadły w cykl zadłużenia. Może i jest w tym trochę prawdy, ale nie traktowałbym tego jako jedynej zasady. Z tego artykułu zrozumiesz, czym jest pożyczka skonsolidowana i jakie korzyści płyną z korzystania z takich rozwiązań.

Co to jest pożyczka skonsolidowana

Skorzystanie z kredytu konsolidowanego pozwala połączyć wszystkie wcześniej spłacone raty kredytu w jedną. Teoretycznie wysokość nowej raty powinna być niższa niż suma wszystkich poprzednich rat. Jednak nie zawsze tak jest. Wszystko zależy od warunków zaciągnięcia nowego zobowiązania.

Jak to działa i co to jest pożyczka skonsolidowana

Pożyczki skonsolidowane możemy wykorzystać do wydłużenia okresu spłaty i obniżenia opłat miesięcznych. W zależności od przeznaczenia naszej nowej pożyczki rata może być niższa, wyższa lub taka sama jak suma spłat poprzedniej raty pożyczki. Pożyczki skonsolidowane można wykorzystać również do zmiany wierzyciela, czyli banku, z którego otrzymamy pożyczkę.

Nowy bank przejmuje nasze dotychczasowe zobowiązania kredytowe i podpisuje z nami nową umowę kredytową. Takie rozwiązanie ma sens tylko wtedy, gdy nowy bank zapewni lepsze warunki finansowe. Jeśli czerpiemy korzyści ze zmian w banku, warto skorzystać z takiej oferty.

Skonsolidowane pożyczki, które wychodzą ze spirali zadłużenia

Ludzie wpadają w tzw. spiralę zadłużenia i są regulowani zobowiązaniami kredytowymi wynikającymi ze środków pozyskanych z kolejnych pożyczek. Jest to bardzo niekorzystna sytuacja, ponieważ każdy produkt finansowy zawiera dodatkowe opłaty, takie jak prowizje czy opłaty aplikacyjne. Jeśli pożyczymy kolejny kredyt na spłatę kredytu, koszt spłaty zadłużenia będzie nadal rósł.

W takim przypadku warto zebrać wszystkie zobowiązania w nową pożyczkę skonsolidowaną. Warto też trochę zwolnić wydatki i ograniczyć niepotrzebne wydatki. Tylko w ten sposób możemy ostatecznie spłacić dług.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego, czym jest pożyczka skonsolidowana, napisz w komentarzach poniżej, a także zachęcamy do dzielenia się naszymi artykułami i wpisami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.