Najbezpieczniejsza Forma Inwestowania

0 Comments

Najbezpieczniejsza Forma Inwestowania

Jeśli wydaje ci się, że twoje pieniądze trzymane w przysłowiowej skarpecie są bezpieczne, mylisz się. Trzymanie oszczędności w formie gotówki nie ma większego sensu – z każdym dniem możesz kupić za nie coraz mniej. Jeśli boisz się inwestowania w akcje czy metale szlachetne, zobacz, jaka jest najbezpieczniejsza forma inwestowania.

Warunki zakładania lokat

Gdy wpłacasz pieniądze na lokatę, nie masz do nich dostępu przez okres zawarty w umowie. Jest to czas od miesiąca do dwóch lat, w zależności od tego, który bank wybierzesz. Po okresie trwania lokaty, pieniądze zostaną ci oddane wraz z odsetkami. Kapitał może być zwrócony na konto bankowe lub w postaci założenia następnej lokaty – co jest świetną opcją dla osób zapominalskich.

Oprocentowanie lokat

Sposób, w jaki jest oprocentowana lokata to sprawa, która może zadecydować o wyborze konkretnej oferty. Odsetki mogą pojawiać się na koniec trwania lokaty lub co miesiąc. Jeszcze niedawno były popularne lokaty, na których odsetki były księgowane każdego dnia – była to próba ominięcia przepisów dotyczących opodatkowania lokaty. Oprocentowanie może być zarówno stałe, jak i progresywne.

Dobra lokata to taka, której oprocentowanie będzie konkurencyjne w stosunku do najlepszych ofert na rynku. Oprocentowanie w formie progresywnej daje nadzieję na większe odsetki w kolejnych miesiącach trwania umowy. Odsetki powinny być dokładnie rozpisane w umowie.

Najbezpieczniejsza forma inwestowania w banku

Najlepsze lokaty to pewnego rodzaju białe kruki – oferty banków są zwykle podobne do siebie i trudno znaleźć ofertę, która będzie lepsza od innych o kilka punktów procentowych. Lokaty, które wyskakują na pierwszych miejscach w rankingach lokat, to nie tylko oferty banków. Są to czasem lokaty oferowane przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe – czyli popularne SKOKi. Należy dokładnie czytać umowę dotyczącą lokaty – aby nie żałować później zamrożenia pieniędzy na niekorzystny procent.

Porównywarki lokat

Ranking lokat pozwoli ci na wybranie najkorzystniejszej lokaty. Każdy bank oferuje kilkanaście lokat – dlatego przeglądanie ich ofert może zająć mnóstwo czasu. W rankingu lokat możesz wybrać od razu najlepsze lokaty.

Są one wybierane na podstawie twoich kryteriów, takich jak okres trwania lokaty, kapitał, który pragniesz zainwestować w lokatę, łatwość i skutki rozwiązania umowy przed czasem. Dzięki rankingowi lokat wybierzesz lokatę przynoszącą najwięcej zysku i dającą dużo swobody.

Jeśli masz dodatkowe pytania, czy sugestie, jaka jest najbezpieczniejsza forma inwestowania, podziel się nimi w komentarzu pod wpisem. Gorąco zachęcamy również do udostępniania naszych treści w portalach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.