Opłaty przy ubieganiu się o pożyczkę

0 Comments

Ile kosztuje złożenie wniosku o pożyczkę

W ostatnich latach bardzo popularne stały się zakupy na raty. Procedura przyznawania takiego kredytu jest bardzo prosta i trwa czasami tylko kilka minut. Dlaczego tak łatwo możemy otrzymać kredyt na zakupy, natomiast gorzej sprawa wygląda przy kredycie gotówkowym ?

Jak ubiegać się o kredyt ratalny i gotówkowy

W przypadku kredytów ratalnych wszelkie formalności można załatwić przez internet, a procedura jest uproszczona. Procedury dotyczące kredytów gotówkowych są bardziej skomplikowane, i siłą rzecczy zajmują więcej czasu.

Polacy pożyczają pieniądze najczęściej od banków. Jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Wielu konsumentów korzysta z pożyczek pozabankowych w firmach pożyczkowych. Parabanki są mniej restrykcyjne w analizie wniosków kredytowych, co oznacza, że łatwiej otrzymamy tam pożyczkę.

​​Nic więc dziwnego , że z ich usług korzystają również klienci o sporym zadłużeniu. Oczywiście nie jest to regułą, gdyż z ofert firm pożyczkowych chętnie korzystają również osoby, które mają łatwy dostęp do kredytów bankowych. Dlaczego wybierają jednak szybkie pożyczki? No cóż, jak sama nazwa wskazuje, łatwiej je zaciągnąć. W końcu wszystkie formalności można załatwić online, bez wychodzenia z domu.

Ile to wszystko kosztuje

Szybkie pożyczki to popularny i wygodny sposób na zdobycie dodatkowej gotówki. Z takich rozwiązań często korzystają osoby, które chcą uniknąć skomplikowanych procedur bankowych w myśl których, muszą przygotować wiele dokumentów.

Czasami nasze potrzeby, na które potrzebujemy szybkiego finansowania, nie mogą czekać. Pieniądze są potrzebne od ręki, a firmy pożyczkowe mogą nam to zapewnić. Niestety nie ma nic za darmo.

Chwilówki są stosunkowo drogie, dlatego dopełnienie wszelkich formalności czasami schodzi na drugi plan. Wnioski można wypełniać i składać online, co jest niewątpliwym atutem. Samo złożenie wniosku o pożyczkę nic nas nie kosztuje. Nie licząc oczywiście naszego czasu.

Zatem usługa firmy pożyczkowej to duże udogodnienie i jednocześnie niewielkie ryzyko. Korzystanie z tego typu rozwiązania znacznie przyspiesza proces kredytowy. Dodatkowo nie ponosimy żadnych kosztów złożenia wniosku.

Jakie są dokładnie procedury otrzymania pożyczki

Każdy, kto kiedykolwiek starał się o kredyt bankowy, wie, jak trudne, czasochłonne i skomplikowane są tam procedury w bankach. Proces kredytowy nie kończy się na złożeniu wniosku, gdyż trzeba dodatkowo dołączyć różne dokumenty, za które musimy czasami słono zapłacić.

Niestety przejście przez te skomplikowane procedury bankowe nie gwarantuje, że dostaniesz pożyczkę. Więc jeśli zależy Ci na czasie, nie trać go w banku, bo na końcu może się okazać że to czas zmarnowany.

Jeśli obawiamy się o terminy i chcemy uzyskać finansowanie szybko i bez skomplikowanych procedur, to warto rozważyć pozabankową pożyczkę online. W takim przypadku nie tylko będziesz mógł złożyć wniosek bez wychodzenia z domu, ale dodatkowo nie będziesz musiał organizować wielu dodatkowych dokumentów, takich jak np. zaświadczenie o zarobkach.

Firmy pożyczkowe nie potrzebują tylu danych do analizy klientów, ponieważ pożyczają własne środki i mogą pożyczać na mniej restrykcyjnych warunkach. Za co oczywiście otrzymują odpowiednie wynagrodzenie. Nie oznacza to jednak, że absolutnie każdy może otrzymać takie finansowanie. Jeśli jesteś na tak zwanej „czarnej liście dłużników” możesz mieć problem z uzyskaniem szybkiej pożyczki.

Zatem jak złożyć wniosek o pożyczkę pozabankową

Ubieganie się o pożyczkę pozabankową jest bardzo proste i nie wymaga żadnej dodatkowe wiedzy z dziedziny finansów.

Krok pierwszy to znaleźć ofertę odpowiadającą naszym oczekiwaniom.

W tym celu warto skorzystać z porównywarki pożyczek pozabankowych. Doskonałe tego typu narzędzie znajdziesz w serwisie www.Ekspert-Bankowy.pl.

Krok drugi oznacza wypełnienie wniosku na oficjalnej stronie internetowej pożyczkodawcy

Po prostu musimy przejść na stronę wybranej firmy pożyczkowej i skorzystać z ich specjalnego formularza. Zazwyczaj za pomocą suwaka określ kwotę kredytu, oraz wybierz okres spłaty zobowiązania.

Kalkulator wyliczy wówczas wysokość raty miesięcznej oraz inne parametry kredytu, w tym RRSO – czyli czyli wszystkie opłaty w skali roku.

Ostatni krok to wypełnienie wniosku kredytowego i zweryfikowanie tożsamości

Najważniejszym krokiem jest wypełnienie wniosku kredytowego. Musisz podać dane osobowe, numer i serię dowodu osobistego, aktualny numer telefonu komórkowego i numer rachunku bankowego. Wiele firm pożyczkowych w ramach weryfikacji klienta prosi o przelanie drobnej kwoty z podanego konta.

Na to samo konto otrzymamy później pożyczoną kwotę, więc warto dobrze się zastanowić nad tym kontem. Nie chcemy przecież, aby naszą pożyczka trafiła na trudno dostępne dla nas konto. Ważne jest też, aby konto takie nie było obiektem zainteresowania komornika, bo wtedy pieniądze mogą nam przepaść.

To chyba wszystko w tym temacie. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania napisz w komentarzu pod artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.